Google Maps Easy - en to nb_NO translation catalogue (407 entries)

en: %s is already registered
nb_NO: %s er allerede registrert

en: %s is not plugin module
nb_NO: %s er ikke en utvidelses-modul

en: 1. Go to Appearance -> Widgets in the WordPress navigation menu.<br />2. Find the Google Maps Easy in the list of available widgets.<br />3. Drag the Google Maps Easy widget to widget area, which you need.<br />4. Choose the map for widget and configure the settings - Widget Map width and height.<br />5. Click "Save".
nb_NO: 1. Gå til Utseende -> Widgeter i WordPress-navigasjonsmenyen. <br /> 2. Finn Google Maps Easy i listen over tilgjengelige widgets. <br /> 3. Dra Google Maps Easy widgeten til widget-området. <br /> 4. Velg kartet for widget og konfigurer innstillinger - Widget-kart bredde og høyde. <br /> 5. Klikk på "Lagre".

en: <h3>Hey, I noticed you just use %s over a week - that's awesome!</h3><p>Could you please do me a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress? Just to help us spread the word and boost our motivation.</p>
nb_NO: <h3>Hei, jeg la merke til at du har brukt %s over en uke - det er kjempebra!</h3><p>Kan du gjøre meg en stor tjeneste og gi den en 5-stjerners rating på WordPress? Bare for å hjelpe oss å spre ordet og øke vår motivasjon.</p>

en: <h3>More then eleven days with our %s plugin - Congratulations!</h3>
nb_NO: <h3>Mer enn elleve dager med vår %s-utvidelse - gratulerer!</h3>

en: <p>And today, if you want, - you can help us. This is really simple - you can just add small promo link to our site under your maps. This is small step for you, but a big help for us! Sure, if you don't want - just skip this and continue enjoy our software!</p>
nb_NO: <p>Og i dag, hvis du vil, - kan du hjelpe oss. Dette er veldig enkelt - du kan bare legge til liten promo-link til vår side under kartene. Dette er lite skritt for deg, men en stor hjelp for oss! Jada, hvis du ikke vil - bare hopp over dette og fortsett å nyte vår programvare! </p>

en: <p>On behalf of the entire <a href="https://supsystic.com/" target="_blank">supsystic.com</a> company I would like to thank you for been with us, and I really hope that our software helped you.</p>
nb_NO: <p>På vegne av hele <a href="https://supsystic.com/" target="_blank">supsystic.com</a>-selskapet ville jeg gjerne takke deg for vært med oss, og jeg håper virkelig at vår programvare har hjulpet deg.</p>

en: Absolute
nb_NO: Absolutt

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate License
nb_NO: Aktiver lisens

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Add Category
nb_NO: Legg til kategori

en: Add Checkbox
nb_NO: Legg til avkryssningsboks

en: Add Item
nb_NO: Legg til element

en: Add KML files to display custom layers on the map.
nb_NO: Legg til KML-filer for å vise egendefinerte lag på kartet.

en: Add KML layers
nb_NO: Legg til KML-lag

en: Add Map
nb_NO: Legg til kart

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Marker
nb_NO: Legg til ny markør

en: Add Radio Button
nb_NO: Legg til alternativ-knapp

en: Add a button at marker description to get direction from the entered address to the marker.
nb_NO: Legg til knapp ved markør-beskrivelse for å få veibeskrivelse fra den oppgitte adressen til markør.

en: Add a button on map to open it full screen.
nb_NO: Legg til knapp for å åpne i fullskjerm.

en: Add a layer of bike paths, suggested bike routes and other overlays specific to bicycling usage on top of the given map.Dark green routes indicated dedicated bicycle routes. Light green routes indicate streets with dedicated "bike lanes." Dashed routes indicate streets or paths otherwise recommended for bicycle usage.
nb_NO: Legg til et lag med sykkelstier, foreslått sykkelruter og andre lag spesifikke til sykling over respektivt kart. Mørkegrønne ruter indikerer dedikerte sykkeruter. Lysegrønne ruter indikerer gater med dedikerte sykkefelt. Streket linje indikerer gater eller ruter som anbefales til sykling.

en: Add custom map controls to the map.
nb_NO: Legg til egendefinerte kart-kontroller.

en: Add more files
nb_NO: Legg til flere filer

en: Add real-time traffic information to your map.
nb_NO: Legg til sanntids trafikkinformasjon på kartet.

en: Add your
nb_NO: Legg til din

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Address is empty or not match
nb_NO: Adresse er tom eller samsvarer ikke

en: All Maps
nb_NO: Alle kart

en: All available languages are provided with the Supsystic Google Maps plugin. If your language isn't available, your plugin will be in English by default.<br /><b>Available Translations: English, Polish, German, Spanish, Russian</b><br />Translate or update a translation Google Maps WordPress plugin in your language and get a Premium license for FREE. <a target="_blank" href="%s">Contact us</a>.
nb_NO: Alle tilgjengelige språk følger med Supsystic Google Maps plugin. Hvis ditt språk ikke er tilgjengelig, vil plugin være på engelsk som standard. <br /><b>Tilgjengelige oversettelser: Engelsk, Polsk, Tysk, Spansk, Russisk</b><br />Oversett eller oppdatere en oversettelse Google Maps WordPress-utvidelse på ditt språk og få en Premium-lisens gratis. <a target="_blank" href="%s">Kontakt oss</a> .

en: All news and info
nb_NO: Alle nyheter og informasjon

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
nb_NO: En uventet HTTP-feil under API-forespørsel.</p> <p><a href=“?” onclick=“document.location.reload(); return false;”>Prøv igjen</a>

en: An unknown error occurred
nb_NO: Det oppstod en ukjent feil

en: Animation
nb_NO: Animasjon

en: Apply
nb_NO: Bruk

en: Apply To
nb_NO: Bruk på

en: Attributes
nb_NO: Attributter

en: Available in PRO
nb_NO: TIlgjengelig i PRO

en: Background color
nb_NO: Bakgrunns-farge

en: Background color of markers info windows.
nb_NO: Bakgrunns-farge på markør-informasjonens vindu

en: Base Clasterization
nb_NO: Base-klaser

en: Bicycling Layer
nb_NO: Sykkel-lag

en: Boost us
nb_NO: Løft oss

en: Bottom Center
nb_NO: Bunn Midten

en: Bottom Left
nb_NO: Bunn Venstre

en: Bottom Right
nb_NO: Bunn Høyre

en: Bounce
nb_NO: Sprett

en: Brands
nb_NO: Merker

en: By default double left click on map will zoom it in. But you can change this here.
nb_NO: Som standard er dobbeltklikk på kart for å zoome inn, men du kan endre dette her.

en: Can not create module directory. Try to set permission to
nb_NO: Kan ikke opprette modul-katalog. Prøv å sett rettigheter til

en: Can not detect import list type
nb_NO: Finner ikke importens listetype

en: Can not find fields names
nb_NO: Finner ikke feltnavn

en: Can not send email - problem with send server
nb_NO: Kan ikke sende e-post - problem med send-server

en: Cannot get image
nb_NO: Kan ikke hente bilde

en: Cannot remove marker
nb_NO: Kan ikke fjerne markør

en: Cannot remove markers
nb_NO: Kan ikke fjerne markører

en: Capcha for admin login
nb_NO: CAPTCHA for admin-login

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Category ID
nb_NO: Kategori-ID

en: Center on current user location
nb_NO: Midtstill på brukerens lokasjon

en: Change street view control position on map
nb_NO: Endre street view-kontroll-posisjon på kart

en: Change type control position on map
nb_NO: Endre type-kontroll-posisjon på kart

en: Change zoom control position on map
nb_NO: Endre zoom-kontroll-posisjon på kart

en: Check <a target="_blank" href="%s">documentation</a> and FAQ section. If you can't solve your problems - <a target="_blank" href="%s">contact us</a>.
nb_NO: Sjekk <a target="_blank" href="%s">dokumentasjon</a> og FAQ-seksjon. Hvis du ikke kan løse problemene dine - <a target="_blank" href="%s">ta kontakt med oss</a> .

en: Check all FAQs
nb_NO: Merk alle FAQs

en: Check files and directories write permissions
nb_NO: Sjekk skrive-rettigheter for filer og kataloger

en: Choose Icon
nb_NO: Velg ikon

en: Choose marker category
nb_NO: Velg markør-kategori

en: Claster Icon
nb_NO: Klase-ikon

en: Clear
nb_NO: Fjern

en: Clear All
nb_NO: Fjern alt

en: Click to set field "id" and "class"
nb_NO: Klikk for å sette feltene "id" og "klasse"

en: Code
nb_NO: Kode

en: Congratulations! PRO version of %s plugin is activated and working fine!
nb_NO: Gratulerer! PRO-versjonen av utvidelsen %s er aktivert og fungerer fint!

en: Congratulations! You have successfully installed PRO version of %s plugin. Final step to finish Your PRO version setup - is to enter your Email and License Key on this page. This will activate Your copy of software on this site.
nb_NO: Gratulerer! Du har nå installert PRO-versjonen av utvidelsen %s. Det siste trinnet for å fullføre oppsett av din PRO-versjon - er å skrive inn din e-post og lisensnøkkel på denne siden. Dette vil aktivere din kopi av programvaren på dette nettstedet.

en: Contact form
nb_NO: Kontaktskjema

en: Control view for map type - you can see it in right upper corner by default
nb_NO: Kontroll-visning for kart-type - du kan normalt se det i øvre høyre hjørne

en: Controls position
nb_NO: Kontroll-posisjon

en: Controls type
nb_NO: Kontroll-type

en: Cool WordPress plugins from supsystic.com developers. I tried %s - and this was what I need! #supsystic.com
nb_NO: Kul WordPress-utvidelse fra sysystic.com-utviklerne. Jeg prøvde %s - og dette var det jeg trengte! #sysystic.com

en: Country
nb_NO: Land

en: Creation date
nb_NO: Opprettelsesdato

en: Custom Map Controls
nb_NO: Egendefinert kart-kontroller

en: Database error detected
nb_NO: Databasefeil oppdaget

en: Database error. Please contact your developer.
nb_NO: Databasefeil. Vennligst ta kontakt med utvikler.

en: Default
nb_NO: Standard

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete Map
nb_NO: Slett kart

en: Delete Marker
nb_NO: Slett markør

en: Delete selected
nb_NO: Slett valgte

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Description Of Map
nb_NO: Beskrivelse av kart

en: Destination
nb_NO: Destinasjon

en: Dimensions
nb_NO: Dimensjoner

en: Directions
nb_NO: Veibeskrivelse

en: Directions Button
nb_NO: Veibeskrivelse-knapp

en: Display all map markers - as list bellow Your map. This will help your users get more info about your markers and find required marker more faster.
nb_NO: Vi alle kart-markører - som liste under kart. Dette vil hjelpe dine besøkende med mer informasjon om dine markører og finne påkrevde markører fortere.

en: Display as image
nb_NO: Vis som bilde

en: Display the public transit network of a city on your map. When the Transit Layer is enabled, and the map is centered on a city that supports transit information, the map will display major transit lines as thick, colored lines.
nb_NO: Vis kollektivtransport-nettverket av en by på kartet. Når kollektivtransport-laget er aktivert, og kartet er sentrert på en by som støtter kollektivtransport-informasjon, vil kartet vise store kollektivtransport-linjer som tykke, fargede linjer.

en: Displays Most Viewed Products
nb_NO: Vis mest viste produkter

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Done
nb_NO: Fullført

en: Double click to zoom
nb_NO: Dobbelklikk for å zoome

en: Draggable
nb_NO: Flyttbar

en: Drop
nb_NO: Dropp

en: Dropdown Menu
nb_NO: Nedtrekksmeny

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Email
nb_NO: E-post

en: Empty Params
nb_NO: Tomme parametre

en: Empty data in file
nb_NO: Tom data i fil

en: Empty data to save option
nb_NO: Tomme data for å lagre alternativ

en: Empty or Invalid Map ID
nb_NO: Tom eller ugyldig kart-ID

en: Empty or invalid ID
nb_NO: Tom eller ugyldig ID

en: Empty or invalid marker ID
nb_NO: Tom eller ugyldig markør-ID

en: Empty url
nb_NO: Tom url

en: Enable or disable possibility to drag your map using mouse
nb_NO: Aktiver eller deaktiver muligheten til å dra kartet ved hjelp av musen

en: Enable promo link
nb_NO: Aktiver promo-lenke

en: Enter KML file URL
nb_NO: Skriv inn KML-fil-url

en: Error Activate module
nb_NO: Feil i aktivering av modul

en: Error Activating module
nb_NO: Feil i aktivering av modul

en: Error Deactivation module
nb_NO: Feil i deaktivering av modul

en: Error module ID
nb_NO: Feil modul-ID

en: Exit Full Screen
nb_NO: Avslutt fullskjerm

en: Export
nb_NO: Eksport

en: External plugin directory
nb_NO: Eksternt utvidelses-katalog

en: FAQ and Documentation
nb_NO: FAQ og dokumentasjon

en: File name
nb_NO: Filnavn

en: File not found
nb_NO: Fil ikke funnet

en: File should contain more then 1 row, at least 1 row should be for headers
nb_NO: Filen må inneholde mer enn 1 rad, minst 1 rad skal være til overskrifter

en: File uploaded with error code %s
nb_NO: Fil lastet opp med feilkode %s

en: Find
nb_NO: Finn

en: Full Features List
nb_NO: Full funksjons-liste

en: Full Screen Button
nb_NO: Fullskjerm-knapp

en: General
nb_NO: Generelt

en: Get 300+ Themes with PRO
nb_NO: Få 300+ temaer med PRO

en: Get Direction
nb_NO: Får veibeskrivelse

en: Go
nb_NO: Gå

en: Google Map Theme
nb_NO: Google Map-tema

en: Has Tab
nb_NO: Har fane

en: Height of markers info windows.
nb_NO: Høyde på markør-informasjonens vindu

en: Hide POI
nb_NO: Skjul POI

en: Hide directory files listing
nb_NO: Skjul katalog-fil-liste

en: Hide the Points Of Interest - landmark or other object, the marked points on the map, for example: hotels, campsites, fuel stations etc.
nb_NO: Skjul Points Of Interest - landemerker eller andre objekter, de markerte punktene på på kartet, for eksempel: hoteller, campingplasser, bensinstasjoner, etc.

en: Horizontal Bar
nb_NO: Vannrett linje

en: How to add map in popup window?
nb_NO: Hvordan legge til kart i et popup-vindu?

en: How to add map into the site content?
nb_NO: Hvordan legge til kart i innholdet på nettstedet?

en: How to get PRO version of plugin for FREE?
nb_NO: Hvordan få PRO-versjonen av utvidelsen GRATIS?

en: How to use Google Maps Easy Widget?
nb_NO: Hvordan bruke Google Maps Easy Widget?

en: How to zoom and center the initial map on markers ?
nb_NO: Hvordan zoome og midtstille kartet på markørene?

en: Html options
nb_NO: HTML-alternativer

en: I already did
nb_NO: Det har jeg allerede gjort

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: Icon no found
nb_NO: Ikon ikke funnet

en: Id of Marker's group
nb_NO: Markørens gruppe-ID

en: If you are newbie - check all features on that page, if you are guru - please correct us.
nb_NO: Hvis du er nybegynner - sjekk alle funksjonene på denne siden, hvis du er guru - vennligst korrigere oss.

en: If you have many markers - you can have a problems with viewing them when zoom out for example: they will just cover each-other. Marker clasterization can solve this problem by grouping your markers in groups when they are too close to each-other.
nb_NO: Om du har mange markører - du kan ha et problem med å vise alle ved ut-zooming, for eksempel kan de legge seg over hverandre. Markør-klasing kan fikse dette problemet ved å gruppere dine markører når de er for nære hverandre.

en: Image height (in px)
nb_NO: Bilde-høyde (i px)

en: Image width (in px)
nb_NO: Bilde-bredde (i px)

en: Improve Free version
nb_NO: Forbedre gratis-versjon

en: Information was saved. Thank you!
nb_NO: Informasjonen ble lagret. Takk!

en: Install %s failed
nb_NO: Instalasjon av %s mislyktes

en: Invalid %s
nb_NO: Ugyldig %s

en: Invalid ID
nb_NO: Ugyldig ID

en: Invalid Marker ID
nb_NO: Ugyldig markør-ID

en: Invalid XML file
nb_NO: Ugyldig XML-fil

en: Invalid length for %s, max length is %s
nb_NO: Ugyldig lengde for %s, maks lengde er %s

en: Invalid numeric value for %s
nb_NO: Ugyldig numerisk verdi for %s

en: It's amazing when you boost development with your feedback and ratings. So we create special <a target="_blank" href="%s">boost page</a> to help you to help us.
nb_NO: Det er utrolig når du øker utviklingingen med tilbakemeldinger og karakterer. Så vi laget spesiell <a target="_blank" href="%s">løft side</a> for å hjelpe deg å hjelpe oss.

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Latitude
nb_NO: Breddegrad

en: Latitude for your marker
nb_NO: Breddegrad for markøren

en: Left Bottom
nb_NO: Venstre Bunn

en: Left Center
nb_NO: Venstre Midten

en: Left Top
nb_NO: Venstre Topp

en: License
nb_NO: Lisens

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: License for plugin %s will expire in %d days.
nb_NO: Lisens for utvidelse %s utløper om %d dager.

en: License for plugin %s will expire today.
nb_NO: Lisens for utvidelse %s utløper i dag.

en: License for plugin %s will expire tomorrow.
nb_NO: Lisens for utvidelse %s utløper i morgen.

en: Link for opening by click on the marker
nb_NO: Lenke for åpning ved klikk på markør

en: Longitude
nb_NO: Lengdegrad

en: Longitude for your marker
nb_NO: Lengregrad for markøren

en: Main page Go here!!!!
nb_NO: Hovedside Gå her!!!!

en: Make your map unique with our Map Themes, just try to change it here - and you will see results on your Map Preview.
nb_NO: Gjør ditt kart unikt med våre kart-temaer, bare prøv å endre det her - og du vil se resultatet på forhåndsvisning av kartet.

en: Map Height
nb_NO: Kart-høyde

en: Map ID
nb_NO: Kart-ID

en: Map Id
nb_NO: Kart-ID

en: Map Name
nb_NO: Kart-navn

en: Map Properties
nb_NO: Kart-egenskaper

en: Map Stylization
nb_NO: Kart-stilering

en: Map Width
nb_NO: Kart-bredde

en: Map data not found
nb_NO: Fant ikke kart-data

en: Map not found
nb_NO: Fant ikke kart

en: Map shortcode
nb_NO: Kart shortcode

en: Map type control
nb_NO: Kart-type-kontroll

en: Map will be displayed as image at sidebar, on click - will be opened in popup
nb_NO: Kart vil bli vist som bilde i sidekolonnen, på klikk - vil bli åpnet i popup

en: Maps
nb_NO: Kart

en: Maps Import / Export
nb_NO: Kart Import / Eksport

en: Maps from %s - %s
nb_NO: Kart fra %s - %s

en: Marker Address
nb_NO: Markør-adresse

en: Marker Categories
nb_NO: Markør-kategorier

en: Marker Category
nb_NO: Markør-kategori

en: Marker Category data not found
nb_NO: Markør-kategori-data ikke funnet

en: Marker Description
nb_NO: Markør-beskrivelse

en: Marker Link
nb_NO: Markør-lenke

en: Marker Name
nb_NO: Markør-navn

en: Marker Not Found
nb_NO: Markør ikke funnet

en: Marker Title color
nb_NO: Markør-tittel farge

en: Markers
nb_NO: Markører

en: Markers Clasterization
nb_NO: Markør-klaser

en: Markers Info Window Background
nb_NO: Markør-informasjonens vindu-bakgrunn

en: Markers Info Window Height
nb_NO: Markør-informasjonens vindu-høyde

en: Markers Info Window Width
nb_NO: Markør-informasjonens vindu-bredde

en: Markers List
nb_NO: Markør-liste

en: Markers List Color
nb_NO: Markør-liste farge

en: Markers from %s
nb_NO: Markører fra %s

en: Max Search Radius
nb_NO: Maks søke-radius

en: Max Zoom Level
nb_NO: Maks zoom-nivå

en: Message
nb_NO: Melding

en: Message field is required.
nb_NO: Feltet melding er påkrevd.

en: Method
nb_NO: Metode

en: Min Search Radius
nb_NO: Min søke-radius

en: Min Zoom Level
nb_NO: Min zoom-nivå

en: Missing File
nb_NO: Manglende fil

en: Module Update Failed
nb_NO: Modul-oppdatering feilet

en: Module Updated
nb_NO: Modul oppdatert

en: More plugins for your WordPress site here!
nb_NO: Flere utvidelser til din WordPress-side her!

en: Mouse wheel to zoom
nb_NO: Musehjul for å zoome

en: Move files for %s failed
nb_NO: Flytting av filer for %s mislyktes

en: N/A
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Name
nb_NO: Navn

en: News
nb_NO: Nyheter

en: No
nb_NO: Nei

en: No Map Found
nb_NO: Ingen kart funnet

en: No Marker Category Found
nb_NO: Ingen markør-kategorier funnet

en: No XML file were found
nb_NO: Ingen XML-fil ble funnet

en: No modules were found in XML file
nb_NO: Ingen moduler ble funnet i XML-fil

en: None
nb_NO: Ingen

en: Nope, maybe later
nb_NO: Nei, kanskje senere

en: Not selected
nb_NO: Ikke valgt

en: Nothig to update
nb_NO: Ingen å oppdatere

en: Notice
nb_NO: Merknad

en: OFF
nb_NO: AV

en: ON
nb_NO: PÅ

en: Ok, you deserve it
nb_NO: Ok, du fortjener det

en: On frontend map will be centered on current user location.
nb_NO: På nettstedets kart vil kartet bli midtstilt på brukerens lokasjon.

en: Open Full Screen
nb_NO: Åpne fullskjerm

en: Open in new window
nb_NO: Åpne i nytt vindu

en: Open marker description by mouse hover
nb_NO: Åpne markør-beskrivelse ved mus over

en: Open marker description when map load
nb_NO: Åpne markør-beskrivelse når kart lastes

en: Operations
nb_NO: Handlinger

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: PHP code
nb_NO: PHP-kode

en: PRO Features
nb_NO: PRO-funksjoner

en: PRO option
nb_NO: PRO-alternativ

en: Params
nb_NO: Parametre

en: Path of icon file
nb_NO: Ikonets filbane

en: Percents
nb_NO: %

en: Pixels
nb_NO: Piksler

en: Please be advised that this option is available only in <a target="_blank" href="%s">PRO version</a>. You can <a target="_blank" href="%s" class="button">Get PRO</a> today and get this and other PRO option for your PopUps!
nb_NO: Vær oppmerksom på at dette alternativet er kun tilgjengelig i <a target="_blank" href="%s">PRO-versjonen</a> . Du kan <a target="_blank" href="%s" class="button">få PRO</a> i dag og få dette og andre PRO-alternativ for popups!

en: Please don't send contact requests so often - wait for response for your previous requests.
nb_NO: Vennligst ikke send kontaktforespørsler så ofte - vent på svar på dine tidligere forespørsler.

en: Please enter %s
nb_NO: Vennligst fyll %s

en: Please enter Map Name
nb_NO: Vennligst skriv inn kart-navn

en: Please enter Marker Category
nb_NO: Vennligst skriv inn markør-kategori

en: Please enter marker name
nb_NO: Vennligst skriv inn markør-navn

en: Please enter valid email address
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig e-postadresse

en: Please enter your Email address
nb_NO: Vennligst skriv inn din e-postadresse

en: Please enter your License Key
nb_NO: Vennligst angi din lisensnøkkel

en: Please select %s
nb_NO: Vennligst velg %s

en: Please, post url
nb_NO: Vennligst, post url

en: Please, select address from search list!
nb_NO: Vennligst velg adresse fra søkelisten!

en: Please, type a search address.
nb_NO: Vennligst

en: Re-activate
nb_NO: Reaktiver

en: Renew License
nb_NO: Forny lisens

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Right Bottom
nb_NO: Høyre Bunn

en: Right Center
nb_NO: Høyre Midten

en: Right Top
nb_NO: Høyre Topp

en: Road Map
nb_NO: Vei-kart

en: Round
nb_NO: Rund

en: Rounded edges
nb_NO: Avrundede kanter

en: Route could not be found. Please, try to select another address!
nb_NO: Ruten ble ikke funnet. Vennligst velg en annen adresse!

en: Satellite
nb_NO: Satelitt

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Map
nb_NO: Lagre kart

en: Save Marker
nb_NO: Lagre markør

en: Save all options
nb_NO: Lagre alle alternativer

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search address...
nb_NO: Søk etter adresse

en: Search area have no markers, please try to modify search criterias.
nb_NO: Søkeområde har ingen markører, vennligst forsøk å endre dine søkekriterier

en: Search your location by address, just start typing here
nb_NO: Søk på din lokasjon ved adresse, begynn å skriv her

en: Security check failed
nb_NO: Sikkerhetskontroll mislyktes

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select %s
nb_NO: Velg %s

en: Select Markers List type
nb_NO: Velg markør-liste-type

en: Select map
nb_NO: Velg kart

en: Selected
nb_NO: Valgte

en: Send email
nb_NO: Send e-post

en: Send information about what plugin options you prefer to use, this will help us make our solution better for You.
nb_NO: Send informasjon om utvidelses-alternativer du foretrekker å bruke, dette vil hjelpe oss å forbedre produktet til deg.

en: Send usage statistics
nb_NO: Send brukerstatistikk

en: Server Settings
nb_NO: Server-instillinger

en: Sets max zoom level for map.
nb_NO: Setter maks zoom-nivå på kart.

en: Sets min zoom level for map.
nb_NO: Setter min zoom-nivå på kart.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Shortcode will appear after you save map.
nb_NO: Shortcode vil vises etter du lagrer kartet.

en: Show description by default
nb_NO: Vis beskrivelse som standard

en: Show description by mouse hover
nb_NO: Vis beskrivelse ved mus over

en: Show markers list with your map on frontend
nb_NO: Vi markør-liste med ditt kart på nettstedet

en: Skip
nb_NO: Hopp over

en: Slider
nb_NO: Lysbilde-presentasjon

en: Slider - Title and Img
nb_NO: Lysbilde-presentasjon - Tittel og bilde

en: Slider Table
nb_NO: Lysbilde-presentasjon Tabell

en: Slider Vertical - Title and Description
nb_NO: Lysbilde-presentasjon Vertikal - Tittel og beskrivelse

en: Slider Vertical - Title and Img
nb_NO: Lysbilde-presentasjon Vertikal - Tittel og bilde

en: So check full features list <a target="_blank" href="%s">here</a>.
nb_NO: Så sjekk full funksjons-liste <a target="_blank" href="%s">her</a>.

en: Sometimes you need to disable possibility to zoom your map using mouse wheel. This can be required for example - if you need to use your wheel for some other action, for example scroll your site even if mouse is over your map.
nb_NO: Noen ganger trenger du å deaktivere muligheten for å zoome ved hjelp av musehjulet. Dette kan være påkrevd for eksempel - om du trenger musehjulet for andre handlinger, for eksempel scrolling av nettstedet selv ved musen over kartet.

en: Sort Order
nb_NO: Sorteringsrekkefølge

en: Spread the word!
nb_NO: Spre ordet!!

en: Square
nb_NO: Fikant

en: Standard Zoom control will not displaying for this map, because the Custom Map Controls option enabled now.
nb_NO: Standard zoom-kontroll vil ikke vises på dette kartet, fordi egendefinert kart-kontroller er aktivert.

en: Street view control
nb_NO: Street view-kontroll

en: Street view control usually is located on left upper corner of your map
nb_NO: Street view-kontroll er vanligvis posisjonert i øvre venstre hjørne av kartet

en: Subject
nb_NO: Overskrift

en: Subject field is required.
nb_NO: Feltet emne er påkrevd.

en: Tax Rate
nb_NO: Moms

en: Terrain
nb_NO: Terreng

en: Text color
nb_NO: Tekst-farge

en: The Geolocation service failed.
nb_NO: Geolokasjon-tjenesten mislyktes

en: There are no configuration options for this module
nb_NO: Det er ingen konfigurasjonsmuligheter for denne modulen

en: There are so many features, so we can't post it here. Like
nb_NO: Det er så mange funksjoner, så vi kan ikke legge det ut her. Like

en: There is a few different ways to zoom and centralize map. The easiest one is to drag your map using mouse - "Draggable" option must be enabled, or with pan controller help in live preview. <a href="http://supsystic.com/how-to-zoom-and-center-the-initial-map-on-markers/">Read more..</a>
nb_NO: Det er noen forskjellige måter å zoome og sentralisere kartet. Den enkleste er å dra kartet ditt ved hjelp av musen - "flyttbare"-alternativet må være aktivert, eller med pan-kontroller hjelp i forhåndsvisning. <a href="http://supsystic.com/how-to-zoom-and-center-the-initial-map-on-markers/">Les mer ..</a>

en: There was a problem with sending request to our autentification server. Please try latter.
nb_NO: Det oppsto et problem ved sending av forespørsel til vår autentifiserings-server. Vennligst prøv igjen senere.

en: There were some problem while trying to retrive our news, but you can always check all list <a target="_blank" href="%s">here</a>.
nb_NO: Det var noen problemer mens du prøver å hente våre nyheter, men du kan alltids sjekke alle lister <a target="_blank" href="%s">her.</a>

en: This is first start up of the %s plugin.
nb_NO: Dette er første gang %s-utvidelsen starter

en: This option is available in <a target="_blank" href="%s">PRO version</a> only, you can get it <a target="_blank" href="%s">here.</a>
nb_NO: Dette alternativet er bare tilgjengelig i <a target="_blank" href="%s">PRO-versjonen</a>, du kan få det <a target="_blank" href="%s">her.</a>

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Top Center
nb_NO: Topp Midten

en: Top Left
nb_NO: Topp Venstre

en: Top Right
nb_NO: Topp Høyre

en: Topic
nb_NO: Emne

en: Traffic Layer
nb_NO: Trafikk-lag

en: Transit Layer
nb_NO: Kollektivtrafikk-lag

en: Translation
nb_NO: Oversettelse

en: Turned Off %s
nb_NO: Slo av %s

en: Turned On %s
nb_NO: Slo på %s

en: Type the address...
nb_NO: Skriv inn adressen...

en: Uncategorized
nb_NO: Ukategorisert

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload Icon
nb_NO: Last opp ikon

en: Usage id
nb_NO: Bruks-ID

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Value Type
nb_NO: Verdi-type

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Video tutorial
nb_NO: Video-opplæring

en: Visits Count
nb_NO: Antall besøkende

en: We are trying to make our plugin better for you, and you can help us with this. Just check this option - and small promotion link will be added in the bottom of your Google Maps. This is easy for you - but very helpful for us!
nb_NO: Vi prøver å gjøre vår utvidelse bedre for deg, og du kan hjelpe oss med dette. Bare kryss av her - og en liten promo-lenke vil bli lagt i bunnen av Google Maps. Dette er lett for deg - men veldig nyttig for oss!

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Welcome to
nb_NO: Velkommen til

en: Welcome to Supsystic Secure
nb_NO: Velkommen til Supsystic Secure

en: What to do next? Check below section
nb_NO: Hva gjør man nå? Sjekk under avsnittet

en: Widget Map height
nb_NO: Widget kart-høyde

en: Widget Map width
nb_NO: Widget kart-bredde

en: Width of markers info windows.
nb_NO: Bredde på markør-informasjonens vindu

en: Write here all text, that you want to appear in marker info-window PopUp
nb_NO: Skriv her inn all tekst du vil skal vises i markør-informasjonens popup-vindu

en: X coordinate if marker(lng)
nb_NO: X-koordinater hvis markør(lng)

en: Y coordinate of marker(lat)
nb_NO: Y-koordinater av markør(lat)

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You can add a map in popup window by inserting map shortcode in any popup text field. Learn more about how to do this <a href="http://supsystic.com/add-map-in-popup-window/">here</a>.
nb_NO: Du kan legge til et kart i et popup-vindu ved å sette kart-shortcode i alle popup-tekstfelt. Lær mer om hvordan du gjør dette <a href="http://supsystic.com/add-map-in-popup-window/">her</a> .

en: You can add a map in the site content via shortcode or php code. Learn more about how to do this <a href="http://supsystic.com/add-map-into-site-content/">here</a>.
nb_NO: Du kan legge til et kart i innhold via shortcode eller php-kode. Lær mer om hvordan du gjør dette <a href="http://supsystic.com/add-map-into-site-content/">her</a> .

en: You can select your Google Map theme - Road Map, Hybrid, Satellite or Terrain - here. By default your map will have Road Map Google maps theme.
nb_NO: Du kan velge ditt Google Map-tema - Veikart, Hybrid, Satellitt eller Terreng - her. Som standard vil kartet ha Veikart Google maps-tema.

en: You can set your markers title color here
nb_NO: Du kan sette din markørs tittel-farge her

en: You have an incredible opportunity to get PRO version for free. Make Translation of plugin! It will be amazing if you take advantage of this offer! More info you can find here <a target="_blank" href="%s">"Get PRO version of any plugin for FREE"</a>
nb_NO: Du har en utrolig mulighet til å få PRO-versjonen gratis. Gjør Oversettelse av plugin! Det vil være fantastisk hvis du dra nytte av dette tilbudet! Mer info finner du her <a target="_blank" href="%s">"Få PRO-versjonen av noen plugin gratis"</a>

en: You have no Maps for now. <a href="%s" style="font-style: italic;">Create</a> your first Map!
nb_NO: Du har for tiden ingen kart. <a href="%s" style="font-style: italic;">Opprett</a> ditt første kart!

en: You have no Marker Categories for now. <a href="%s" style="font-style: italic;">Create</a> your first Marker Category!
nb_NO: Du har for tiden ingen markør-kategorier. <a href="%s" style="font-style: italic;">Opprett</a> din første markør-kategori!

en: You have no brands
nb_NO: Du har ingen merker

en: You have no categories
nb_NO: Du har ingen kategorier

en: You have no maps
nb_NO: Du har ingen kart

en: You have no maps for now.
nb_NO: Du har for tiden ingen kart.

en: You have no markers for now.
nb_NO: Du har for tiden ingen markører.

en: You have no permissions to view this page
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å vise denne siden

en: You must select a valid category.
nb_NO: Du må velge en gyldig kategori.

en: Your License Key from your account on <a href="%s" target="_blank">%s</a>
nb_NO: Din lisensnøkkel fra din konto på <a href="%s" target="_blank">%s</a>

en: Your browser does not support geolocation.
nb_NO: Din nettleser støtter ikke geolokasjon.

en: Your e-mail field is required.
nb_NO: Feltet e-post er påkrevd.

en: Your email address, used on checkout procedure on <a href="%s" target="_blank">%s</a>
nb_NO: Din e-postadresse, som brukes i kasse-prosedyren på <a href="%s" target="_blank">%s</a>

en: Your email was send, we will try to respond to you as soon as possible. Thank you for support!
nb_NO: Din e-post ble sendt, vil vi prøve å svare deg så snart som mulig. Takk for støtten!

en: Your license for PRO version of %s plugin - expired. You can <a href="%s" target="_blank">click here</a> to extend your license, then - click on "Re-activate" button to re-activate your PRO version.
nb_NO: Din lisens for PRO-versjonen av utvidelsen %s - utløpt. Du kan <a href="%s" target="_blank">klikke her</a> for å forlenge din lisens, deretter - klikk på "Reaktiver"-knappen for å reaktivere din PRO-versjon.

en: Your license for PRO version of %s plugin - expired. You can <a href="%s" target="_blank">click here</a> to extend your license, then - go to <a href="%s">License</a> tab anc click on "Re-activate" button to re-activate your PRO version.
nb_NO: Din lisens for PRO-versjonen av utvidelsen %s - utløpt. Du kan <a href="%s" target="_blank">klikke her</a> for å forlenge din lisens, deretter - gå til <a href="%s">Lisens</a>-taben, og klikk på "Reaktiver"-knappen for  å reaktivere din PRO-versjon.

en: Your license is expired. Once you extend your license - you will be able to Update PRO version. To extend PRO version license - follow <a href="%s" target="_blank">this link</a>, then - go to <a href="%s">License</a> tab anc click on "Re-activate" button to re-activate your PRO version.
nb_NO: Din lisens er utløpt. Så fort du utvider din lisens - vil du kunne oppdatere til PRO-versjonen. For å utvide PRO-versjon-lisensen - følg <a href="%s" target="_blank">den lenken</a>, deretter - gå til <a href="%s">Lisens</a>-taben, og klikk på "Reaktiver"-knappen for å reaktivere din PRO-versjon.

en: Your map height
nb_NO: Din kart-høyde

en: Your map name
nb_NO: Ditt kart-navn

en: Your map width
nb_NO: Din kart-bredde

en: Your marker Icon, that will appear on your map for this marker
nb_NO: Ditt markør-ikon, som vil vises på kartet for denne markøren

en: Your marker title
nb_NO: Din markør-tittel

en: Your name field is required.
nb_NO: Feltet ditt navn er påkrevd.

en: Your website field is required.
nb_NO: Feltet nettsted er påkrevd.

en: Zoom control
nb_NO: Zoom-kontroll

en: Zoom control type on your map. Note, to view Zoom control on the map the Custom Map Controls option must be disabled.
nb_NO: Zoom-kontroll-type på kartet. Merk, for å vise zoom-kontrollen på kartet må egendefinert kart-kontroller være deaktivert.

en: and %s more
nb_NO: og %s mer

en: cannot insert to table
nb_NO: kan ikke sette inn i tabell

en: class
nb_NO: klasse

en: height
nb_NO: høyde

en: htaccess admin protect
nb_NO: htaccess admin-beskyttelse

en: or
nb_NO: eller

en: or Upload KML file
nb_NO: eller last opp KML-fil

en: width
nb_NO: bredde
